Druhá část brigády aneb Pařit se dá všude

31. srpna 2006 v 22:13 | Kájuš |  Napsáno životem
Jak tak koukám, vidina peněz dělá s lidma divy. Například mě donutila vstávat kolem šesté ráno, ne-li dřív, a to už tohle léto podruhé! Nevím proč, ale jsem si jistá, že před měsícem, kdy jsem taky chodila k mamce do práce uklízet, se mi vstávalo mnohem líp. Příčin bude asi víc, ale tou hlavní je určitě změna světla, změna počasí. Je to strašnej rozdíl... Uvědomuju si, že tady melu bláboly, ale vy, kteří chrupete do oběda, tuhle změnu nemůžete zpozorovat! Já ano, a chci se s vámi o své poznatky podělit. Ono je totiž (alespoň u mě) zhola nemožné vstávat zvesela a s chutí, když vás obklopuje tma a vy si připadáte jak za polární noci. Nemůžu si pomoct, ale je to vážně strašlivě depresivní. Vždycky mi to připomene listopad, kterej bytostně nesnášim a čím víc se přibližuje školní rok (a že se teda přibližuje sakra rychle), tím víc se netěšim na podzim, na krátké dny a propršený víkendy. Zbožňuju barvy, a proto je pro mě nesnesitelné, když se za těch hnusných plískanic věškeré okolí adaptuje do různých odstínů šedé. Nudně, hnusně, odporně, nepřátelsky, jednotvárně, smutně, trapně, depresivně šedé. Již chápete, co se mi honí hlavou, když vstávám ráno do práce, a teď tedy ještě k tomu, jaké zážitky a úvahy mě stíhají tam. A že toho taky není málo:)

Už jsem tu před měsícem mluvila o tom, co všechno zvládám a umím, jak vzorně se hrabu v koších a jak mi to sluší s obrovitým modrým pytlem na odpadky, takže tím vás asi nenadchnu, spíš by možná nebylo od věci pochlubit se některými uklízečskými historkami, co? Hned v pondělí, když jsem nastupovala, jsem si hroznym, ale šílenym způsobem oblíbila Modrý pondělí od Argemy. Proč? Sama nevím, ale bylo pondělí, tak to bude asi tím;) Zažrala jsem se do toho šlágru natolik, že jsem byla schopná pustit si ho i desetkrát za sebou a pořád dokola mi zněla v hlavě jeho slova. Jednou z nevýhod je ta, že mě tahle písnička většinou nenechá v klidu, takže jakmile ji poslouchám v MHD, podupávám si aspoň nohou, a jakmile jsem někde trochu v ústraní, pařim, až se hory zelenají...:) Však mě znáte. No a co se nestalo! To jsem se takhle dala do řádného vysávání parket na chodbě v přízemí a osolila si Argemu na max. Rozhlídla jsem se doleva, rozhlídla jsem se doleva, nikde nikdo. Tak jsem prostě začala do rytmu tancovat, trsat a pařit, partnerem mi u toho byl vysavač značky Miele:) A že nám to šlo:)) Myslím, že bych tam křepčila dodnes, kdyby kolem najednou neprošel jeden mámin kolega, co na mě zíral jak zjara a nejdřív se ani nesmál! Myslím, že měl spíš obavy o moje duševní zdraví... A to ani nevím, jak dlouho mě tam takhle pozoroval, protože jsem k němu původně stála zády! Co mu ale neodpustím je to, že mě vyrušil zrovna, když kytara vydávala ten nejdramatičtější vrchol celé písně. A já si to kvůli němu ani pořádně neužila! Chápete to? No byl to prostě trapáááás:D Na druhou stranu jsem mu ale aspoň ukázala, jak se paří u Macáků, tak aspoň ví na čem je, a ať si myslí, co chce. Občas prostě potřebuju odvaz...
Odvrácenou stranou mince je to, že spotřebuju mnohem víc energie, než bych měla, a večer potom padám únavou a usínám dřív, než se vůbec stihnu pořádně zachumlat do peřin. Budu vás tedy trochu napínat a kdo chce vědět pokračování mé "working story", ať se nechá překvapit. Zív. Dobrou noc.
To be continued...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denďule Denďule | E-mail | Web | 31. srpna 2006 v 22:31 | Reagovat

Modrý pondělí, divnej byl včereší den... Padá kamení na mou hlavu jen! :) škoda že jsi nebyla na Argemě.. :)

2 Míša Míša | 1. září 2006 v 10:17 | Reagovat

Teda Kajo a ja myslela že tohle se stává jen mně:D

3 Mirela Mirela | Web | 1. září 2006 v 12:48 | Reagovat

ono mi to sem nechtělo poslat komentář!! tím popisem si vystihla moje ráno když jdu do školy, pěkně děkuju :)))

4 Klára =o) Klára =o) | E-mail | 4. září 2006 v 11:41 | Reagovat

Teda Kájuško, tyhle rána jsi trefila naprosto dokonale. Nesnáším vstávání do tmy a nejhorší je, že to tak funguje od půlky září do dubna. Možná to nesnáším i proto, že tou dobou je vždycky škola =o)))) Takže motivace ke vstávání veškerá žádná =o)))

5 Pájínka Pájínka | Web | 7. září 2006 v 17:17 | Reagovat

stane se:) já taky letím z trapasu do trapasu:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama