U Klárky v Lovosicích

26. července 2006 v 11:38 | Kájuš |  Napsáno životem
Už jsem vám někdy říkala o Kláře? Skvělej člověk... Potkaly jsme se teprve před rokem na letním táboře s Hobitem a po celý týden spolu sdílely stan, ze kterého jsem Klárince vyhazovala pavouky (má z nich fóbii)...=) Musim říct, že vážně nechápu, jak jsem celejch těch čtrnáct let života vůbec mohla přežít bez ní! My dvě jsme se dlouho hledaly... To mi věřte=) Přála bych vám slyšet ty naše dlouhý telefonáty! Ale o tom jsem nechtěla mluvit. Škoda, že tohle moje zlatíčko bydlí až v Lovosicích, 60 kiláků od Prahy... Takže jsem zase jednou sedla na vlak směr tohle úžasné průmyslové město a těšila se, že si to spolu skvěle užijeme!

A taky že jo. V pondělí v 11:24 jsem lehkým krokem seskákala ze schůdků rychlíku a nečekala, že by tam Klára mohla už bejt. Ale byla!!! Začaly jsme se bouřlivě vítat a pak se za hovoru vydaly směrem k ní domů. Jen co jsem se pozdravila s její rodinkou a byla seznámena s její ještě širší rodinou (pětiletý bratránek Kryštof a desetiletá sestřenka Anička), byl oběd... Mimochodem opravdu výbornej=o) Vedro bylo k padnutí a my se teda vydaly navštívit zdejší koupák. Vykoupat se, zaplavat si, zablbnout, nachytat trochu bronzu a samozřejmě pokecat! Mlely jsme téměř nepřetržitě, ale to se dá nejspíš čekat=D Ale řeknu vám, zase jedno maloměsto. Nikdy mě nepřestává udivovat, jak na menším městě každej s každym někam chodí nebo někdy někam chodil a odněkud ho prostě zná. To bylo věčně samé: "Tohle je můj spolužák... A támhleta úplně vlevo je bráchova spolužačka z základky... Jo a vidíš toho v těch zelenejch plavkách? Tak toho učí mamka... A toho vedle něj taky... A támhleta Máňa si ode mě půjčila už před dvouma měsícema mikinu a tak nějak mi ji asi nehodlá vrátit... Hrozně drzá holka..." No, zkrátka a dobře, zase jednou mi z toho šla hlava kolem, bylo to něco jak u Páji v Dačicích, viď Pájí?=) Máňa, která nevrací mikiny, byla docela dobrá typanka. Lehce se k nám vetřela (nemusím asi dodávat, že o mikině se nezmínila ani slůvkem) a začala mě "zkoušet" z toho, co zvládám ve vodě. Fakt jsem si připadala málem jak ve škole! Když se zeptala, jestli umím ve vodě kotoul vzad a já popravdě odpověděla, že ne, jala se mi hned ukázat, jak ona to skvěle umí... Vážně jsem na ní byla zvědavá=))) Ale co by se nepředvedla, že? Mimochodem, kdyby vás to zajímalo, jako že asi ne, tak ten kotoul dozadu jsem se nakonec naučila sama a jde mi o hodně líp, než ten dopředu, kterej mám vždycky křivej...=D Ten vzad se mi aspoň vede pěkně rovně=) Z koupáku jsme rychle sprintovaly do videopůjčovny, kde jsme měly zamluvenou Pýchu a předsudek, náš zamilovaý film... Taky jsme chtěly jít od půl desátý do letního kina na Příběhy obyčejného šílenství, ale nakonec to nevyšlo. Nevadí. Večer jsme si užily i tak, když jsme třeba pařily s Aničkou UNO a já neustále prohrávala. No co, budu mít štěstí v lásce, tsss=P I když teda... Pokud jste četli můj předchozí příspěvek tady na blogu, asi víte, že zatím se nic takového nekonalo, tak třeba to někdy přijde=( V pozdních hodinách večerních jsme se uložily do postýlek v Klářině pokoji ve druhém patře. Horko bylo k zalknutí, ale Klára se svou zarputilou fóbií z pavouků a několika dalšími námitkami odmítla otevřít okno! No co, poskytovala mi střechu nad hlavou, tak jsem to nějak překousla a nakonec ten pařák přežila, no=) Udělaly jsme ještě pár fotek z pyžamové párty, kecaly o všem možnym a nakonec usnuly.
Úterní dopoledne se neslo ve znamení filmu. Pýchy a předusdku, samozřejmě! Tak jsme si zase jednou zavzdychaly nad tím, jaký to musely bejt krásný časy, zaslintaly si nad úžasným panem Darcym a vůbec... Kdo neviděl, nepochopí. Odpoledne jsme se tak všemožně poflakovaly venku. Ve městě jsme si daly zmrzku, já si koupila svůj vytouženej zelenej lak na nehty a koupila dárky Kátě a Aničce, slavily totiž ten samej den společný narozky. Kryštůfek je ale pekelně rozmazlený dítě, to vám řeknu. Ve městě zlobil, jak se jen dalo... Povykoval v obchodech, v drogérii málem shodil regál, otravoval, otravoval a otravoval. Korunu tomu nasadil tím, že si od Klárky k narozeninám vybral růžový rukávky do vody!!! No řekněte, může být tohle dítko normální? =o)
Náš společný čas se pomalu chýlil ke konci a tak se stalo, že v 18:37 jsme podupávaly na nádru a bylo nám smutno... Zase jednou se mi odněkud nechtělo odjíždět... Tyhle dva dny byly ale super a vděčím za ně především tobě, Klári =o* Doufám, že se to zopakuje co nejdřív, protože se mi stýská už teď!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Marek Lukáš Marek | E-mail | 26. července 2006 v 13:15 | Reagovat

Zdravím

Klárka je fakt skvělá holka, hodná, milá, sympatická, milá, usměvavá a krom toho všeho vypadá jako ANDĚL, Mám Jistý podezření že opravdu je. No a Kája to je taky super holka. Má jeden ze nejúsměvovatějších úsměvu jaký znám :-D

Potom co se týče filmu Pýcha a Předsudek, film je to pro mne takový normální a chápu že je určený pro slečny. Taky jsem na něm byl s mamkou :-) prej abych věděl co to je do školy :-D. No a pan Darcy, nic proti němu ale Caira je stejně hezčí.

Jinak zelenej lak ti schvaluju, držím se hesla čím bláznivější tím lepší ;-)

Tak se měj fajně a užívej života.

Luky

2 Klára Petrášová =o) Klára Petrášová =o) | E-mail | 29. července 2006 v 10:47 | Reagovat

Ahoj zlatíčko,

jsem moc ráda, že ses u nás měla fajn, i když jsi byla ochuzena o letní kino a ještě pár věí, které jsme prostě časově nevychytaly =o) Ale snad ještě zavítáš do naší vesničky střediskové =o))) a všechno si to nějak vynahradíme =o)))

Jestli tě to potěší, tak když jsi odjela, Kryštof se mě asi dvě hodiny v kuse vyptával, kde že jako jsi a kdy se hodláš vrátit. Až na něj nakonec musela mamka ječet, aby byl aspoň nanosekundu potichu =o))

A co se týče Lukášova komentáře, je v té části o mně naprosto přehnaný. Ale zase si říkám, že někomu tak úúúúúžasnýmu se to lichotí =o)

Měj se hezky, MTMMMMR Klára =o)

3 Pájínka Pájínka | Web | 31. července 2006 v 14:16 | Reagovat

Tak Kájí, v tomhle máš pravdu:) Teda myslím v tom, že na maloměstě se všichni znají:) U nás to bylo taky tak, co?:) No, tak támhle to je moje spolužáčka, támhle kámoš, to je bejvalej, tamta holka je hrozná kráva atd:)))

4 Kájuš Kájuš | E-mail | 6. srpna 2006 v 14:14 | Reagovat

Heeeeej Klári, jak to sakra myslíš, že "některé komentáře byly docela drsné"??? zase jsem řekla něco, co jsem neměla?:/

5 Klára Petrášová =o) Klára Petrášová =o) | E-mail | 10. srpna 2006 v 12:57 | Reagovat

Nebuď ťunťa =o)))))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama